Co przewiduje gwarancja na samochód?

Wraz z kupnem Twojego nowego samochodu uzyskujesz gwarancję trwającą od daty odebrania pojazdu, która nie jest ograniczona limitem kilometrów, a która przewiduje:

  • 24 miesiące gwarancji na samochód
  • 24 miesięcy gwarancji na lakier
  • 7 lat gwarancji na perforację.

W Książce Gwarancyjnej, dołączanej do każdego samochodu, można sprawdzić specyficzne warunki gwarancji i wyłączenia z niej.

Co przewiduje gwarancja na części zamienne, akcesoria i naprawę?

Odpłatna interwencja lub instalacja akcesorium w Autoryzowanej Stacji Obsługi Jeep® zapewnia gwarancję na okres 24 miesięcy, bez żadnego limitu przebiegu samochodu (z wyjątkiem części zamiennych podlegających normalnemu zużyciu eksploatacyjnemu). Gwarancja ta obejmuje ewentualną wymianę lub naprawę części zamiennej lub akcesorium, które zastosowano przy wcześniejszej czynności serwisowej oraz koszt robocizny niezbędnej do tego typu usługi.
Aby Gwarancja na naprawę części zamiennych lub akcesoriów została uwzględniona, konieczne jest przedstawienie dowodu odpowiednio uregulowanej płatności za wcześniejszą czynność serwisową.

Czy gwarancję można wydłużyć?

Dzięki programom Gwarancji Umownej Maximum Care lub Powertrain Care, zabezpieczenie gwarancyjne na główne komponenty elektro-mechaniczne można wydłużyć o dodatkowe 3 lata. Gwarancja Umowna w formie Ubezpieczenia pozwala na wydłużenie okresu gwarancyjnego do 7 lat.

Gwarancja umowna to wydłużenie gwarancji na samochód?

Nie, Gwarancja Umowna to zabezpieczenie w razie usterek głównych komponentów elektro-mechanicznych pojazdu. Aby pogłębić informacje, zapoznaj się z warunkami umownymi.

Dlaczego zalecane jest stosowanie oryginalnych części zamiennych?

Ponieważ tylko ci, którzy stworzyli, zaprojektowali i wyprodukowali samochód, znają go naprawdę w najmniejszym nawet szczególe.
Oryginalne części zamienne powstają w wyniku stałego zaangażowania w badania i rozwój coraz bardziej innowacyjnych technologii, poddawanych surowym kontrolom w fazie projektowej i produkcyjnej, dla zapewnienia niezawodności w miarę upływu czasu, komfortu, osiągów i bezpieczeństwa.

Gdzie znajdę wykaz akcesoriów dostępnych do mojego samochodu?

Kompletną gamę można obejrzeć w zakładce Akcesoria, podzielonej na modele. Znajdziesz tam ich numer katalogowy. Ponadto, w ramach każdej strony danego modelu przewidziano obszar specjalny. W konfiguratorze modelu 500L istnieje również możliwość skonfigurowania akcesoriów.

Dlaczego zalecane jest kupowanie akcesoriów oryginalnych?

Ponieważ tylko ci, którzy stworzyli, zaprojektowali i wyprodukowali samochód, znają go naprawdę w najmniejszym nawet szczególe.
Oryginalne akcesoria gwarantują pełne dopasowanie do wszystkich części mechanicznych i elektronicznych samochodu. Poddawane są surowym kontrolom w fazie projektowej i produkcyjnej, dla zapewnienia niezawodności w miarę upływu czasu, komfortu, osiągów i bezpieczeństwa.

Co powinienem zrobić w razie zgubienia kodu do radia?

Należy zwrócić się do Sieci Serwisowej Jeep®, zabierając ze sobą dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający, kto jest właścicielem samochodu, a także - oczywiście - samochód.
ASO zwróci się do Fiat Group Automobiles o duplikat kodu do radia, pasujący konkretnie do danego samochodu.
Jest to usługa płatna, a wydanie duplikatu kodu trwa około tygodnia.

Z jaką częstotliwością powinno się wykonywać przegląd?

Częstotliwość oraz limity przebiegów, w zakresie których powinno się wykonywać przegląd, przedstawiono w Wykazie czynności przeglądów okresowych, podanym w Instrukcji obsługi samochodu.

Gdzie można zrobić przegląd?

Zaleca się, aby wykonywać go w Autoryzowanej Stacji Obsługi Jeep®. W razie wykonania przeglądu w warsztacie nieautoryzowanym, zaleca się zachowanie potwierdzenia płatności za przegląd.

Czy w samochodzie można montować opony o jednakowych rozmiarach, ale innym indeksie prędkości?

Tak, można montować, bez konieczności uzyskania poświadczenia dla opon o tym samym wymiarze, ale o wyższym wskaźniku prędkości (np. z oznaczenia Q160KM/H max na oznaczenie R 170 KM/H max). We wszystkich pozostałych przypadkach konieczne będzie uzyskanie poświadczenia.

W jaki sposób mogę otrzymać poświadczenie na zmianę rozmiarów opon?

W przypadku rozmiarów innych od tych, jakie zalecane są w Instrukcji obsługi, należy zwrócić się do Dealera, który udzieli wszelkich niezbędnych informacji o oponach możliwych do zamontowania w zależności od typu samochodu poprzez dział homologacji i projektowania Fiat Chrysler Automobiles.

Jaka jest różnica między oponą 19” M+S (Mud=błoto i Snow=śnieg) a oponą M+S typu zimowego?

Opony M+S dostosowują się do różnych typów nawierzchni (między innymi błota i śniegu). Istnieją opony M+S typu wielosezonowego, które można stosować przez cały rok i opony M+S zimowe, które są opracowane specjalnie na porę zimową i gwarantują wyższe osiągi na ośnieżonej lub oblodzonej nawierzchni drogi.

Jak należy korzystać z zestawu Fix&Go?

Wskazówki dotyczące prawidłowego korzystania z zestawu Fix&Go są podane w Instrukcji obsługi samochodu lub w ulotce znajdującej się wewnątrz zestawu. Ważne jest, aby przed pierwszym jego użyciem przeczytać uważnie wszystkie ostrzeżenia.

Kiedy mam prawo do otrzymania samochodu zastępczego?*

W razie, gdyby w ramach Awarii lub Wypadku Pojazdu usunięcie ich skutków wymagało interwencji Autoryzowanego Serwisu marki Jeep, to dokonujący naprawy Autoryzowany Serwis przekazuje nieodpłatnie do dyspozycji Klienta samochód zastępczy na okres maksymalnie 4 dni roboczych + plus dni ustawowo wolne od pracy wypadające w takim okresie.

W razie Wypadku Autoryzowany Serwis Jeep dokonujący naprawy przekazuje nieodpłatnie do dyspozycji Klienta samochód zastępczy na okres maksymalnie 4 dni roboczych + plus dni ustawowo wolne od pracy wypadające w takim okresie wyłącznie wówczas, jeśli Pojazd jest na tyle uszkodzony, iż nie może samodzielnie się poruszać lub jazda nim jest niebezpieczna dla pasażerów a jego dalsza eksploatacja uniemożliwia kontynuowanie jazdy w sposób zgodny z przepisami kraju miejsca wypadku. Usługa tego typu będzie świadczona wyłącznie w przypadku, jeśli Pojazd odholowano do Autoryzowanego Serwisu Jeep. W żadnym wypadku nie przewiduje się możliwości wydłużenia w czasie tej usługi.

Autoryzowany serwis Jeep użycza Klientowi własnego samochodu zastępczego, a w przypadku braku dostępności tego typu samochodów korzysta z usług firm wynajmujących samochody. W przypadku, kiedy Klient korzysta z samochodu wynajętego, podlega wówczas warunkom wynajmu, jakie przewiduje firma świadcząca tego typu usługi. W czasie sezonu zimowego oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi dla samochodów zastępczych zapewniane będą łańcuchy przeciwpoślizgowe lub opony zimowe.

Świadczenie pojazdu zastępczego nie obejmuje kosztów paliwa do pojazdu zastępczego, dodatkowego ubezpieczenia (innego niż ubezpieczenie obowiązkowe) i innych opłat, np. za autostrady, płatne parkingi, itd., jak również kaucji na pokrycie udziału własnego oraz innych wymogów stawianych przez firmy wynajmujące.

Klient nie jest również zwolniony z konieczności posiadania karty kredytowej lub innych zabezpieczeń wymaganych przy udostępnieniu pojazdu zastępczego zgodnie z ogólnymi warunkami wynajmu stosowanymi przez wypożyczalnie. Klient jest zobowiązany zapoznać się z ogólnymi warunkami wynajmu oraz warunkami ubezpieczenia samochodu zastępczego i postępować zgodnie z otrzymanymi poleceniami i wskazówkami.

(*) Zapoznaj się z treścią Książki Gwarancyjnej samochodu, w której podano sposoby świadczenia usług, warunki, ograniczenia oraz wyłączenia z usług.

Co powinienem zrobić w razie awarii, która unieruchomi mój samochód?

Usługa Pomocy Drogowej świadczona jest Klientom 24 godziny na dobę, przez wszystkie dni w roku. Klient, który potrzebuje skorzystać ze świadczeń przewidzianych w Usłudze, nawet przebywając za granicą, powinien zadzwonić na Uniwersalny Zielony Numer, który dostępny jest w całej Europie i wybrać opcję „Pomoc Drogowa” lub - jeśli przebywa za granicą - opcję „Usługi międzynarodowe”.
Wykaz krajów, w których usługa ta jest aktywna, można znaleźć w Książce Gwarancyjnej.

W jaki sposób skorzystać z odpłatnej usługi samochodu zastępczego?

Jeśli samochód nie jest już objęty gwarancją kontraktową, zapytać, czy w Autoryzowanym Serwisie dostępny jest samochód zastępczy użyczany odpłatnie na okres trwania naprawy samochodu klienta.